Wypoczynek BALNEO

  

  • Basen z masażami wodnymi- pływanie i wszelkiego rodzaju ruch w wodzie korzystnie wpływają na rozwój ruchowy, szczególnie dziecka. Ćwiczenia w wodzie poprawiają sprawność, koordynację ruchową, usprawniają płynność oraz plastyczność ruchów. Angażują cały aparat ruchowy człowieka poprawiają ruchomość stawów. Podczas pływania wzmacniają się mięśnie oddechowe, powiększa się pojemność życiowa płuc i wzmacnia się serce. Pływanie korzystnie wpływa na wiele dolegliwości np. wady postawy, astmę oskrzelową, nadciśnienie itd. Dodatkowo systematyczne pływanie wpływa hartująco na organizm człowieka. 

  • Zespół saun - dzięki "saunowaniu" usprawniamy funkcjonowanie mechanizmów związanych z regulacją temperatury ciała. Właściwości sauny to przede wszystkim doprowadzanie do zwiększenia ilości czerwonych krwinek, efektywniejszej gospodarki tlenowej, wzmożonego uwalniania endorfin, kortyzolu i amin katecholowych, obniżenie napięcia mięśni oskrzeli, przyspieszenie procesów przemiany materii i regeneracji powysiłkowej, poprawa wydolności oraz wyraźnie odczuwalny efekt pobudzenia i świeżości.

  • Grota solna z wewnętrzną tężnią solankową - inhalacje solne zwiększają komfort oddychania, łagodzą kaszel i alergie, pomagają przy kłopotach z głosem. Wspomagają oczyszczanie dróg oddechowych i przeciwdziałają wielu dolegliwościom. Przynoszą ulgę w stanach stresu i ogólnego wyczerpania organizmu. Zapewniają uczucie świeżości i odprężenia. W grocie solnej panuje mikroklimat zbliżony do tego, jaki jest nad morzem. Powietrze jest czyste i wysoko zjonizowane, co korzystnie wpływa na układ oddechowy i funkcjonowanie całego organizmu.

  • Balneoterapia – zabiegi rehabilitacyjne wykorzystujące wody lecznicze, w różnych temperaturach, peloidy (min. borowiny, glinki) i gazy w celu leczenia schorzeń. Balneoterapia została rozwinięta na szeroką skalę przez Rzymian. Była także stosowana między innymi przez Hipokratesa.

  • Fizjoterapia - ma na celu przywrócenie utraconej z różnych względów sprawności fizycznej człowieka poprzez wywołanie określonej reakcji organizmu na bodźce. Wśród największych zalet tej formy terapii należy wskazać możliwość odbudowy struktur mięśniowych, wzmocnienia układu kostnego, rozciągnięcia ścięgien oraz zwiększenia ruchomości stawów.

  • Masaże lecznicze i relaksacyjne - Masaż leczniczy pomaga wrócić do pełnej sprawności fizycznej po urazach. Może być wykonywany na różnych częściach ciała i wyróżnia się wieloma rodzajami, a także technikami, które są dobierane indywidualnie w zależności od typu urazu i miejsca na ciele. Masaż relaksacyjny jest idealnym sposobem na odpoczynek i pozbycie się negatywnych wibracji. Likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

  • Pielęgnacja twarzy i/lub ciała - pielęgnacja ciała dobrana do typu skóry przynosi wymierne korzyści – poprawia jej wygląd, pobudza naturalne procesy regeneracyjne, a także niweluje niedoskonałości. Jest również skutecznym narzędziem w opóźnianiu naturalnego procesu starzenia.

           AKTUALNY CENNIK SPA

           A dla najmłodszych gości polecamy KIDS SPA :)